Markowe wozy – kupisz je na specjalnych licytacjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek samochód należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są luksusowe samochody, które dawniej były własnością legendarnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, aby odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje pierwszorzędnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną kupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć luksus i zadumać się nad bogactwem innych. W wielu przypadkach, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć autem, jaki niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku aut wytwornych, które zostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie cars opisujemy takie przypadki.

Aukcje samochodów eleganckich cieszą się wielkim zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o auta najnowszej generacji – często się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś swoją historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         automoto

https://www.fox360.net              automotive

Dodaj komentarz